Zanim skontaktujesz się z fotografem

Oto kilka wskazówek, które pomogą nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby, a Tobie uniknąć wątpliwości przed podjęciem współpracy.

 

Czy wiesz, czego chcesz?

 

Niestety - fotografowie nie potrafią czytać w myślach (chociaż bardzo byśmy chcieli!). Potrafię wygenerować mnóstwo pomysłów i stworzyć od zera coś wyjątkowego, jednak to ty musisz wiedzieć, co jest Twoim celem i Twoją potrzebą. Zadaj sobie kilka podstawowych pytań, na przykład:

Jak zamierzasz wykorzystać fotografie?

Co przede wszystkim chcesz na nich pokazać? Czy zależy Ci bardziej na dokumentacji, emocjach, czy określonej estetyce? Jak pomoże Ci to osiągnąć Twój cel?

Jaki jest Twój budżet? Ilu zdjęć potrzebujesz i czy chcesz zdjęcia również w druku?

Kiedy jest dla Ciebie dobry czas na sesję fotograficzną i na kiedy potrzebujesz zdjęć?

 

Te pytania pozornie wyglądają na proste, ale odpowiedzenie na nie drastycznie przyspieszy proces i pomoże Ci osiągnąć rezultat, który Cię usatysfakcjonuje. Dobra komunikacja 

pomoże fotografowi zrozumieć zadanie i spełnić w całości Twoje potrzeby.

Sprawdź portfolio!

 

W praktyce zawodowej „fotografia” jest pojęciem znacznie szerszym, niż mogłoby się wydawać. Doświadczenie i umiejętności fotografa przyrody znacznie różnią się od tych wymaganych od fotografa korporacyjnego - dlatego upewnij się, że pracuję w obszarze, który Cię interesuje.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli chcesz stworzyć kampanię reklamową, to możliwości są nieograniczone - może być np. sportowa, reportażowa, inscenizowana w studio. 

 

Dlatego zachęcam do zapoznania się z moim portfolio, a jeśli masz wątpliwości - podeślij mi swoje inspiracje i zapytaj! Jeśli potrzebujesz zdjęć produktu, którego jeszcze nie fotografowaliśmy, nie znaczy, że nie potrafimy tego zrobić. W portfolio znajdziesz tylko wybraną część produktów. 

 

Przed rozpoczęciem współpracy podpisujemy umowę, rozmawiamy o niuansach i spisujemy specyfikację wszystkich elementów zamówienia. Jeśli jeszcze masz wątpliwości lub nie odpowiedziałam na Twoje pytania - zapraszam do kontaktu!

 

Kontakt

+48 796811804

ravenajuly@gmail.com

Polska, Warszawa


Zawsze w kontakcie z Tobą